Alüminyum kompozit dış cephe kaplama sistemleri dış cephe’de her türlü darbeye ve iklim şartlarına karşı uzun yıllar dayanıklı olan kompozit panel, diğer dış cephe kaplama çeşitlerine göre gerek modern görünümü gerekse uygun m2 birim fiyatı müşterilerimizi cezbetmektedir. Kompozit cephe kaplama parlak düzgün yüzeyi, ısı yalıtımı özelliği ve zengin renk seçenekleri alüminyum kompozit cephe kaplama en çok uygulanan edilen cephe kaplama malzemesi olmuştur.

Kompozit Kaplama Nedir
Aluminyum kompozit panel, iki adet aluminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Alikobant üst aliminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle oldukça fazla talep edilen bir malzemedir.

Kompozit Dış Cephe Kaplama
Kompozit panel markaları epey yaygındır, Saray markasının, Naturalbond, Alfabond, Asbond ve reklam sektöründe yaygın olarak kullanılan Signbond çeşitleri bulunmaktadır. Saraybond, Saray Aluboard, Akpa Durabond Kompozit Panel, Akpa Rallbond Kompozit Panel, Akpa Primebond Kompozit Panel markaları mevcuttur. Kompozit kolon kaplama, Kompozit harpuşta, kompozit bekçi kulubesi, kompozit saçak, kompozit kapı girişi.

Dış Cephe Kompozit Kaplama

İleri teknoloji ürünü olarak kabul edilen alüminyum dış cephe kompozit kaplama sistemleri özellikle modern mimaride sıkça tercih edilen kaplama çeşitlerinin başında geliyor.

Her türlü binada ve yapıda yeni bir görünüm ile beraber modern bir çizgi elde etmeye yardımcı olan dış cephe kompozit kaplama sistemleri binaların hem iç hem de dış cephelerine uygulanabiliyor.

Bu kaplamalarda hem hafif olması, bol bulunması hem de sağlam yapısı nedeniyle alüminyum malzemeler tercih ediliyor.

Bu paneller iki tarafı alüminyum levhalar ile kaplanmış içi polietilen dolgulu kompozit şekilde üretiliyor.

Birçok renk seçeneğine sahip kaplamalara aynı zamanda granit ya da ahşap görünümü de uygulanabiliyor.

Panel Özellikleri

Dış cephe kompozit kaplama panelleri son derece sağlam, uzun ömürlü ve rüzgar mukavemeti yüksek olacak şekilde üretiliyor.

Dış cephe kaplama sistemlerinde kullanılan diğer kaplama malzemelerine göre daha dayanıklı olan kompozit kaplamalar düzgün yüzeyi, darbeye veya kırılmaya karşı dayanıklı yapısından dolayı sıkça tercih ediliyor.

Kolay işlenebilen ve bakımı ile temizliği kolay olan dış cephe kompozit kaplama malzemeleri sunduğu geniş renk seçeneği ile uygulanan binanın dış cephesini dikkat çekici bir hale getirebiliyor.

Binanın dış cephesinde uzun ömürlü olacak şekilde üretilen kompozit kaplamalar korozyona ve iklim şartlarına karşı sağlamlığını uzun yıllar boyunca koruyor.

Cephe Kaplama

Dış cephe kompozit kaplama binanın ısı yalıtımında önemli bir etki sağlayan kaplama biçimidir.

Binanın iç cephesinin ısısını koruması için ekstra bir katman görevi göre kaplamalar önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Alüminyum kolay şekillendirilebilir yapısı sayesinde dış cephede istenilen etkinin elde edilmesini ve binanın görsel açıdan da dikkat çekmesini sağlıyor.

Eski yapıların restorasyonunda da sıkça başvurulan kaplama sistemlerinden birisi olan kompozit kaplama üretim maliyetlerinin düşük olması ve sunduğu avantajlar ile hemen hemen her yere uygulanabiliyor.

Hafif ve dayanıklı olan kompozit kaplamalar binanın dış cephesinin güneşin yıkıcı ultraviyole ışınlarından etkilenmemesini, yağış ve rüzgar gibi hava şartlarından korunmasını sağlarken aynı zamanda renk ve görünüm seçenekleri ile önemli bir görsellik kazandırıyor.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir